Naše kurzy

Via Ferrata

Young, male climber on a via ferrata route - climbing on a rock in Swiss Alps

Neboli zajištěná cesta, ale co si pod tím představit?

Ani turistika, ani klasické lezení na laně. Via ferrata je trasa vedoucí po skále odjištěná ocelovým lanem, ocelovými stupy, žebříky, lanovými mosty a jinými pomůckami, které ti pomohou dostat se na krásná místa, kam by ses jinak nedostal.

Proč právě umělá stěna?

Odreagování, protažení a posílení celého těla, snadná dostupnost. Na stěně se můžeš bez rozptylování naplno věnovat získávání bezpečných základních návyků. Naučíš se vše, co budeš potřebovat při samostatném lezení na stěně. Kurz je vhodným odrazovým můstkem pro kurz skalního lezení pro začátečníky.

Lezení na umělé stěně

Father and teenager son at indoor climbing wall hall. Boy is hanging on the rope using a climbing harness and daddy belaying him on the floor using a belay device. Happy parenting concept image.

Lezení na umělé stěně pro děti

Děti se baví na umělé stěně

Proč právě lezení na umělé stěně pro děti?

Lezení je pro děti přirozeným pohybem. Už od útlého věku je doprovází životem a je pro jejich vývoj zcela zásadní. Lezení po čtyřech, objevování okolního světa a pohybový rozvoj na hřištích jim napomáhá nejen po stránce fyzické, ale i sociální. Z pohybových vzorců vybudovaných v raném dětství budou čerpat po celý život. U lezení po pestrobarevných chytech s ostatními dětmi se navíc smysluplně zabaví a užijí si spoustu zábavy.

Proč právě lezení na skále?

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. My tvrdíme, že nejkrásnější pohled na svět je ze skály. Naučíme vás, jak se chytit “aby to bralo”, jak se bezpečně zajistit, slanit, kde najít správné cesty pro své začátky a vše, co budete pro lezení venku potřebovat znát. 

Skalní lezení začátečník

lezeni-cover

lezení na pískovci

shutterstock_1458544160

Proč je lezení na pískovci tak jedinečné?

Lezení „na písku“ je specifickou kategorií skalního lezení. Řídí se zvláštními pravidly, skála má jiný charakter, použiješ odlišnou techniku lezení než kdekoliv jinde. Masivy vyměníme za věže, lišty za obliny, kolmé stěny za nakloněné rajbasy, spáry a komíny. Pískaření má zkrátka své jedinečné kouzlo!

Co na těch skialpech všichni vidí?

Zasněžené bílé pláně a zvuk klouzání lyží s tuleními pásy. Zní to jako idylka, a taky že je! Aby sis ji mohl užít, musíš vědět, že jsi v klidu a nad tebou a nebo pod tvými lyžemi se neschyluje k něčemu, co fakt nechceš. Pro rozpoznání bezpečného terénu, musíš vědět spoustu věcí o sněhu. Na kurzu tě naučíme efektivně stoupat a bezpečně sjíždět, ale také rozpoznat lavinový terén, plánovat túry a mnoho dalšího.

kurz skialpinismu

1200x1200

lavinový kurz

vzhledávání zasypaného v lavině

Proč se přihlásit na lavinový kurz?

Lavinový vyhledávač, sonda a lopata, to je svatá trojice pro všechny horaly toulající se zasněženými pláněmi. Nezáleží, jestli máš na nohách sněžnice a nebo skialpy. Hlavní je, aby ses orientoval v lavinové problematice a své vybavení uměl bez přemýšlení použít. To vše pomůže tobě i tvým kámošům při bezpečném pohybu v zimních horách a my tě to rádi naučíme.