Naše kurzy

Via Ferrata

Young, male climber on a via ferrata route - climbing on a rock in Swiss Alps

Neboli zajištěná cesta, ale co si pod tím představit?

Ani turistika, ani klasické lezení na laně. Via ferrata je trasa vedoucí po skále odjištěná ocelovým lanem, ocelovými stupy, žebříky, lanovými mosty a jinými pomůckami, které ti pomohou dostat se na krásná místa, kam by ses jinak nedostal.

Proč právě umělá stěna?

Odreagování, protažení a posílení celého těla, snadná dostupnost. Na stěně se můžeš bez rozptylování naplno věnovat získávání bezpečných základních návyků. Naučíš se vše, co budeš potřebovat při samostatném lezení na stěně. Kurz je vhodným odrazovým můstkem pro kurz skalního lezení pro začátečníky.

Lezení na umělé stěně

Father and teenager son at indoor climbing wall hall. Boy is hanging on the rope using a climbing harness and daddy belaying him on the floor using a belay device. Happy parenting concept image.

Skalní lezení začátečník

Rock climbing and mountaineering in the Paklenica National Park. A woman overcomes a challenging climbing route on natural terrain. Climber trains on the rocks of Croatia.

Proč právě lezení na skále?

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. My tvrdíme, že nejkrásnější pohled na svět je ze skály. Naučíme vás, jak se chytit “aby to bralo”, jak se bezpečně zajistit, slanit, kde najít správné cesty pro své začátky a vše, co budete pro lezení venku potřebovat znát. 

Co je lezení pro pokročilé?

Tradiční či vícedélkové lezení se laikovi může zdát v principu stejné jako lezení sportovních cest, jen v jiném prostředí. Co na tom teda je? Docela dost! Zakládání vlastního postupového jištění, budování bezpečného štandu, dopomoc druholezci při překonávání těžkých míst a to není zdaleka  vše!

Skalní lezení pokročilý

Young woman lead climbing in cave, male climber belaying

lezení na pískovci

shutterstock_1458544160

Co je lezení na pískovci?

Lezení „na písku“ je specifickou kategorií skalního lezení. Řídí se zvláštními pravidly, skála má jiný charakter, použiješ odlišnou techniku lezení než kdekoliv jinde. Masivy vyměníme za věže, lišty za obliny, kolmé stěny za nakloněné rajbasy, spáry a komíny. Pískaření má zkrátka své jedinečné kouzlo!