O nás

NÁŠ PŘÍBĚH

Jsme lidé, kteří žijí svůj život naplno

Jsme dobrodruzi. Milujeme hory. Odjakživa! A proto jsme se jednoho dne rozhodli zanechat běžné práce, sbalit lana a vydat se lézt do Španělska. Doma jsme řekli, že se vrátíme za rok, sami jsme ale vůbec netušili, jak dlouho se zdržíme. A tam se to stalo! Při lezení ferraty v el Chorru jsme si uvědomili, že to je ta cesta, kterou se chceme vydat – lézt, objevovat, zažívat dobrodružství.

Myšlenka toho, že se skalní masivy a horské štíty stanou naším pracovním prostředím nás vyloženě nadchla. Zkušenosti v horách máme, ty pedagogické taky, tak proč nespojit příjemné s užitečným? Překlopit svůj koníček v povolání ale není snadné, to nám bylo jasné už od začátku. Výzvy ale odjakživa existují proto, aby se překonávali, ne? A tím začala cesta za naším snem…

Píše se rok 2018 a my zažíváme hned několik zlomových okamžiků. Začíná to hned na začátku roku, kdy bereme do skal kamarády. Lezení se jich chytlo a oni se touží učit a zdokonalovat. Rádi jim své zkušenosti předáváme a z nich se postupně stávají naši lezečtí parťáci. Zatím fungujeme v rovině kamarádské, protože nemáme oficiální instruktorské licence. Ty na sebe nenechávají dlouho čekat a na jaře se pyšníme licencemi instruktorů skalního lezení a lezení na umělé stěně. 

Young, male climber on a via ferrata route - climbing on a rock in Swiss Alps
Father and teenager son at indoor climbing wall hall. Boy is hanging on the rope using a climbing harness and daddy belaying him on the floor using a belay device. Happy parenting concept image.

Zanedlouho oblékáme do sedáků první klienty. Díky nim se také dostáváme k příležitosti zorganizovat kurz lezení pro několik větších skupin rekreantů z Lotyšska. Lezecké licence nám brzy přestávají stačit a tak hned na podzim rozšiřujeme svou působnost i do hor, a to certifikací pro horské průvodce. S přibývajícími zkušenostmi narůstá i nadšení a kolečko se začíná postupně roztáčet…

Založení s.r.o. datujeme na začátek dalšího roku, což nás katapultuje na další úroveň a my si čím dál více uvědomujeme, jak je důležité předávat to, co umíme dál. Prioritou nám je vzdělávací stránka věci. Za cíl si stanovujeme učit naše klienty vše potřebné k tomu, aby byli v horách samostatní. A za tímto cílem si stojíme.

Od začátku svého počínání jsme nesčetněkrát oblékli sedáky, zašroubovali spoustu karabin, mnohokrát si užívali výhledů do nádherné krajiny kolem. Seznámili jsme se se zajímavými lidmi, se kterými se mnohdy stále potkáváme. A to je právě to, pro co jsme se tehdy na ferratě v el Chorru rozhodli.

Našim posláním je učit naše klienty vše potřebné k tomu, aby byli v horách samostatní a bezpečně se vraceli domů.

KDO JSME

Lenka Slavíčková
Referentka pro meziplanetární komunikaci

Kdo někdy měl tu možnost poznat Lenku ví, že je to takové sluníčko sedmitečné… přiletí, udělá radost a zase zmizí. Lenka je povoláním učitelka, proto můžete tušit, že mezi její silné stránky patří mimo jiné trpělivost, důslednost, empatie a oči i vzadu.

Sportu se věnuje už od útlého dětství. Vidět ji bylo s tenisovou raketou, v baletních piškotech a nebo se prohánět po loukách na koňském hřbetu. Svému vztahu k přírodě vděčí svým rodičům, se kterými venku trávila spoustu času.

K lezení přičichla při studiu. Od prvního navázání na lano ji to nepustilo. Už je tomu přes 8 let a od té doby se stala certifikovanou instruktorkou skalního lezení a lezení na umělé stěně, instruktorkou canyoningu a horským průvodcem v jedné osobě. Miluje sport, děti a psi. 

Ve volném čase ráda leze, objevuje a toulá se přírodou s batohem na zádech. Nemá ráda výmluvy a ananas na pizze. Je to holka činu a co řekne, to platí.

Vojta Rozum
Ředitel kávovaru

Vojta svou lezecko-dobrodružnou povahu nezapře už od útlého dětství, což by mohli potvrdit někdejší učitelky mateřské školy. Vojta byl už jako malé dítko proslulý skříňolezec. 

Stačila chvilka nepozornosti a on se div nehoupal na lustru. Pohybovému rozvoji může poděkovat hlavně tátovi, se kterým strávil mnoho chvil v horách a dědovi, který mu poskytoval možnost seberealizace na jeho statku. 

Vojta strávil několik let v zahraničí, kde mimo poznávání tamní kultury prozkoumával krásy místní přírody. Lezení na útesech Severního Irska by jistě zařadil do top okamžiků svého života. 

Je certifikovaný instruktor skalního lezení, canyoningu a horský průvodce. Ve svém volném čase moc neposedí. Ať už cvaká kruhy na českých pískovcích či se toulá po zasněžených Alpách, zahálka je to poslední, co by ho trápilo. 

Vojtovou zvláštní schopností je dostat z lidí i to co nevěděli, že tam je. Takže pokud vyhodnotí, že na něco máte, tak na to opravdu máte!

naše certifikáty

Když nechodíme po horách, chodíme po kurzech, kde rozvíjíme naše znalosti a dovednosti, abychom mohli našim klientům zaručit v horách bezpečí.

Lenka

Vojta

naši partneři

Spolupracujeme s lidmi, kteří jsou na stejné vlně