Zimní Turistika Na Sněžnicích

Zimní Turistika Na Sněžnicích

11.-13. 03. 2022

Cena 4 500 Kč

Hory zapadané peřinami netknutého panenského sněhu! Za takovouhle nádherou se v keckách nevydáš! Obuj s námi sněžnice a zhluboka se nadechni v prostředí pohádkově bílé zimy s téměř třítisícovým Hoher Dachsteinem takřka na dosah ruky. Kromě sněžnicových pochodů tě čeká nezapomenutelná vyhlídka five fingers, spousta informací o lavinové problematice, bezpečném pohybu v zimních horách, vybavení, orientaci v terénu a mnoho dalšího!

Max. počet účastníků: 6 osob

Náročnost: 3 / 5

Přehled

Co čekat?

Zorientuješ se nejen v mapě, ale hlavně v kopcích. Získáš spoustu informací a dovedností z oblasti problematiky pohybu v zimních horách. Těšit se můžeš na práci s lavinovou výbavou, zorientuješ se v lavinové předpovědi, zjistíš, jak se pohybovat v lavinovém terénu a načerpáš mnoho dalších informací souvisejících s lavinami a sněhem. Naučíš se pracovat s GPS, sklonoměrem, mapou, buzolou a nabyté vědomosti budeš umět přenést do terénu. Plánování, orientace a volba bezpečné trasy je přece v horách základ! Nebudou chybět ani základy záchrany a první pomoci. Pokud budeš chtít, poradíme ti i s výběrem vhodného vybavení.

Kdy?

Od pátku 11.3. do neděle 13.3. 2021

Kam?

Za sněžnicovým dobrodružstvím se vypravíme na dachsteinský masiv, čili do Horních Rakous. Alpy jsou v zimě bohaté na sněhovou nadílku, proto se nemusíme bát, že sníh roztaje a my budeme chodit po blátě. Budeme se pohybovat v nadmořské výšce okolo 2000 m.n.m., což nám nabídne jedinečnou paletu výhledů do všech stran!

Jak?

Společně vyrazíme naší vícemístnou dodávkou, která nám poskytne veškerý komfort pro pohodovou cestu. Náklady si potom poctivě rozpočítáme. Pokud chceš ale dorazit po vlastní ose, je to na tobě. Nástupní místa jsou Praha – 7:00 a České Budějovice – 8:45.

Náročnost aktivit

Abys zvládl všechny aktivity, měl bys mít kladný vztah k pohybu. Pokud pracuješ u počítače a víkendy trávíš u televize, potom tenhle trip nebude pro tebe. Nemusíš se ale bát, nehledáme ani vrcholové sportovce. Stačí nám, když si cestou na Sněžku bez rozmýšlení vybereš turistickou cestu místo lanovky.

Kolik tě to bude stát?

V ceně tripu máš započítané veškeré aktivity. To znamená, že se nemusíš starat o program, který pro tebe připraví zkušený horský průvodce. Za kurz bezpečného pohybu na sněžnicích v zimních horách, cenné know-how a nabyté dovednosti zaplatíš 4 500 Kč

Doprava v rámci spolujízdy je další částkou, se kterou je třeba počítat. Přesnou částku rozpočítáme až podle toho, kolik nás v autě opravdu pojede. Půjde pouze o reálné náklady, nic víc, nic míň. Běžně se částka pohybuje kolem 650 kč/os při plné obsazenosti auta. Pokud chceš přijet po vlastní ose, je to na tobě.

Členové Alpenverein klubu, mají na chatách výraznou slevu na ubytování. Na Wiesberghausu zaplatí člen klubu 11€/os./noc (nečlen 22€/os./noc). Simonyhütte účtuje členům klubu 13€/os./noc (nečlenům 25€/os./noc)

Za polopenzi na chatách zaplatíš 35€/os./den (Wiesberghaus), 33€/os./den (Simonyhütte).

V ceně není individuální pojištění (doporučujeme Alpenverein).

Obsah tripu:

Během prodlouženého víkendu se dozvíš jak plánovat zimní túru, co budeš s sebou potřebovat, naučíš se předvídat a řešit krizové situace. Řekneme si spoustu informací o sněhu a lavinách, jejich specifika, jak se jim vyvarovat, ale také si názorně ukážeme, jak vyhledávat v případě lavinové nehody. Jak vyhodnotit, zda je svah bezpečný a podle čeho rozpoznat nestabilní vrstvy.

Podrobnější obsah této akce si můžeš rozkliknout v itineráři níže. Vyhrazujeme si právo itinerář měnit dle aktuálních podmínek. Přece jen, počasí neporučíme.

Akce se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Doporučené vybavení:

 • Batoh o objemu 35-45 L.
 • Věci osobní hygieny
 • Krém proti mrazu a slunci s UV filtrem (bez obsahu vody)
 • Tyčinka na rty (bez obsahu vody)
 • Termoska na čaj
 • Vysoké návleky
 • Oblečení do zimních podmínek (merino, fleece, peří, goretex) 
 • Jídlo a pití na celý den
 • energetické tyčinky
 • Dostatečnou hotovost v €

Povinné vybavení:

 • Kvalitní pohorky v dobrém stavu
 • Dvoje teplé rukavice
 • Čepice nebo lyžařská kukla
 • Čelovku + náhradní baterie
 • Lyžařské brýle
 • Sluneční brýle
 • Lavinová výbava (vyhledávač, sonda, lopata)
 • Mačky a turistický cepín
 • Lehký spacák pro nocování na chatách
 • pojištění do hor
 • kartičku pojišťovny
 • Osobní lékárnička (léky, které užíváte)

Chybí ti potřebné vybavení? Nevadí, mrkni do naší půjčovny. Pokud máš tohle vybavení vlastní, můžeš si vzít samozřejmě své.

Cena zahrnuje

Ten se postará o to, aby bylo vše tak, jak má být. Naplánuje, zařídí, ukáže a poradí.

Na našich kurzech používáme GoPro Max a mobil, abychom zvěčnili vaše zážitky.

Zdarma ti zapůjčíme sněžnice pro snadnější pohyb po sněhu.

Rádi ti zdarma zapůjčíme trekové hole pro snadnější zdolávání zasněžených kopců.

Lavinový vyhledávač, sonda a lopata. Tato svatá trojce tě bude doprovázet po celou dobu.

Nezbytné bezpečnostní vybavení pro pohyb v horách. 

Cena nezahrnuje

Ubytko dopředu zarezervujeme, platit si ho budeme ale každý až na místě.

Do Rakouska vyrazíme naší dodávkou. Pokud budeš mít zájem využít spolujízdu, náklady na dopravu si rozdělíme. O pohodlí se nemusíš bát.

Jídlo si dáme na chatách, kde budeme i spát.

Nutné zlo moderního světa. Pokud máš 3. dávku očkování, test mít nemusíš.

Žraločí vyhlídka je vyhledávanou turistickou atrakcí.

Výhled na Hoher Gjaidstein z Gjaid Alm.

Cesta na Simonyhütte je plná krásných výhledů.

Pohled od chaty Wiesberghaus na Niederer Ochsenkogl.

Cestou na Wiesberghaus nás čeká vyhlídka 5 Fingers.

Upravené tratě jsou vhodné pro skialp i sněžnice.

Itinerář

V itineráři nalezneš info o kilometráži, nastoupaných metrech a hlavní cíle jednotlivých dní.

Z Čech budeme vyrážet v ranních hodinách. Časový plán je Praha - 7:00, České Budějovice - 8:45. Po poledni dorazíme do Obertraunu  odkud vyjedeme lanovkou na impozantní vyhlídku five fingers a poté dále do hor. Lanovka nám ušetří mnoho času, který potom investujeme do dalšího vzdělávání spojeného s turistikou v zimních horách. Ubytovaní budeme na chatě Wiesberghaus.
Vzdálenost: 6 km, Čas: 2,5-3 hod
Stoupání: 230 m, Klesání: 140 m

Při snídani si řekneme všechny organizační potřebnosti a zodpovíme si případné dotazy a nejasnosti, sbalíme se a vyrazíme na Simonyhütte, kde budeme tento den spát.
Vzdálenost: 6 km, Čas: 3-4 hod
Stoupání: 340 m, Klesání: 0 m
 
Po obědě na Simonyhütte se rychle ubytujeme a vyrazíme na lehkou túru v okolí. Volba túry se bude odvíjet od stupně lavinového nebezpečí. Abychom ze dne vytěžili maximum, vyzkoušíme si nácvik vyhledávání v lavině.
Vzdálenost: 4 km, Čas: 4-5 hod
Stoupání: 230 m, Klesání: 230 m

Po snídani podnikneme poslední túru této akce. Obujeme opět sněžnice a společně se přesuneme z chaty zpátky na parkoviště. Kdo se nebude cítit na sestup, může zvolit cestu lanovkou.
Vzdálenost: 14 km, Čas: 6-7 hod
Stoupání: 210m, Klesání: 1 790 m

Vyhlídka 5 Fingers a Hallstätter See v pozadí.

Ubytování

Ubytovaní budeme na horských chatách přímo na dachsteinském masivu. Spát budeme ve společných ložnicích ve vlastních spacácích. Na chatách využijeme i možnosti polopenze. To nám ušetří mnoho místa v batohu.

Poloha obou chat je jedinečná. Díky své nadmořské výšce kolem 2000 m nabízí nezapomenutelné výhledy.  

Často Kladené Dotazy

Pokud si nejsi jistý a radši by ses s námi poradil/a, tak neváhej zavolat! Počítej ale, že je akce pro tebe, pokud jsi schopný vyjít třeba na Sněžku.

No jasně! Když vezmeš i kolegu, můžete mít skvělý teambuilding.

Tato akce není vhodná pro malé děti. Pro více info nám raději napiš. Čtyřnoháka ale nech raději doma. Na chatách by z něho nemuseli mít radost.

Raději se s námi nejdříve poraď. Zhodnotíme do jaké míry je pro tebe akce vhodná a jak bychom ti ji případně mohli přizpůsobit.

Z každé akce pořizujeme fotky. Pokud na nich budeš chtít být, tak není problém.

Tvoje údaje střežíme jako oko v hlavě! Více o GDPR si můžeš přečíst ve všeobecných obchodních podmínkách, které najdeš na webu.

Jednoduše! Zeptej se 🙂 Odpovíme na facebooku, mailem a nebo přes telefon.

Podrobné info pošleme ihned po uhrazení faktury. Zeptat se ale můžeš kdykoliv.

Testování se asi nevyhneme. Aktuální info sledujeme a když budou nějaké změny ze strany vlády, tak tě budeme informovat.

Počítej s menší skupinou. Minimální počet účastníků je 4.

Pokoje jsou po více postelích. Kdo, kde a jak se rozhodne až na místě. Počítej ale, že se na chatu jdeme jen vyspat, takže není potřeba vířivka ani sauna, haha.

Vůbec nevadí. Pojedou s námi podobně naladění jedinci, takže se určitě rychle seznámíš.

Další kurzy a akce​