Zimní Přechod Hřebene Málé Fatry

Zimní Přechod Hřebene Málé Fatry

11.-13. 02. 2022

Cena 3 100 Kč

Lákají tě několikadenní horské přechody se zázemím horských chat na přespání? Každá noc jinde? Potom pro tebe máme super akcičku. Vydáme se po stopách Jánošíka hned do sousedního Slovenska. Přejdeme si nalehko krásnou Malou Fatru s Velkým Rosutcem tyčícím se do výšky nad okolní vrcholky. Trasa je naplánovaná tak, abys ji v pohodě zvládl, rovinky ale nečekej. Díky spaní na chatách nebudeme potřebovat spacáky a pošetříme tak trochu záda.

Max. počet účastníků: 6 osob

Náročnost: 2.5 / 5

Přehled

Co čekat?

V rámci prodlouženého víkendu prochodíme Malou Fatru téměř křížem krážem. Kouzlem několikadenních přechodů hor je mimo jiné to, že máš před sebou vždycky novou trasu, jinou chatu, další výhledy! V téhle akci se zhlédne každý, kdo rád chodí, objevuje a poznává nová místa.

Kdy?

Od pátek 11. 02. do neděle 13.02.2022

Kam?

Na Malou Fatru. Trasu půjdeme z Nezbudské Lúčky až do Terchové. První den nastoupáme výškové metry, které si budeme držet ještě druhý den. Ten poslední sestoupíme opět níže, abychom si mohli užít Jánošíkovy Diery. Ty totiž stojí rozhodně za to!

Jak?

Vyrazíme společně naší vícemístnou dodávkou, která nám poskytne dostatečný komfort, abychom se pohodlně přemístili kam potřebujeme.

Náročnost aktivit

Přechod je koncipován tak, aby ho zvládl každý, kdo namísto lanovky na Sněžku volí turistickou cestu. Jedeme do hor, nečekej tedy, že to bude zadarmo, ale ani kůži ze sebe nestrháme.

Kolik tě to bude stát?

V ceně tripu máš služby certifikovaného horského průvodce, který se postará, aby vše probíhalo tak, jak má. Celou trasu naplánuje, zajistí abys měl kde složit hlavu a po příchodu sis mohl dát něco teplého k jídlu.

S čím musíš počítat navíc je doprava, kterou řešíme spolujízdou. Náklady rozpočítáme pěkně mezi všechny účastníky. Samozřejmě záleží, kolik nás pojede, ale žádná palba to nebude.

Volná místa na chatách zajistíme, platit budeme ale každý až na místě. Stejné to bude s jídlem, sám totiž víš nejlíp, co ti bude chutnat.

V ceně není zahrnuto individuální cestovní pojištění.

Obsah tripu:

Tenhle výlet je o túrách, pochodu a nasávání horské energie. Můžeš se těšit na zážitky v podobě výhledů na zelené kopce všude okolo, kterým vévodí Velký Rozsutec. Vyrazíme ze západního cípu a podíváme se až do severní části Malé Fatry. Vystoupáme na několik kopců a podíváme se i do impozantních Jánošíkových Dier.

Podrobnější obsah tohoto výletu si můžete rozkliknout v itineráři níže, kde najdete i vzdálenost včetně nastoupaných metrů.

Akce se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Doporučené vybavení:

 • Batoh o objemu 35-45 L.
 • Věci osobní hygieny
 • Krém proti mrazu a slunci s UV filtrem (bez obsahu vody)
 • Tyčinka na rty (bez obsahu vody)
 • Termoska
 • Vysoké návleky
 • Oblečení do ziních podmínek (merino, fleece, peří, goretex) 
 • Jídlo a pití na celý den
 • energetické tyčinky
 • Dostatečnou hotovost v €

Povinné vybavení:

 • Kvalitní pohorky v dobrém stavu
 • Dvoje teplé rukavice
 • Čepice nebo lyžařská kukla
 • Čelovku + náhradní baterie
 • Lyžařské brýle
 • Sluneční brýle
 • Lavinová výbava (vyhledávač, sonda, lopata)
 • Mačky a turistický cepín
 • Lehký spacák pro nocování na chatách
 • pojištění do hor
 • kartičku pojišťovny
 • Osobní lékárnička (léky, které užíváte)

Chybí ti potřebné vybavení? Nevadí, mrkni do naší půjčovny 

Cena zahrnuje

Ten se postará o to, aby bylo vše tak, jak má být. Naplánuje, zařídí, ukáže a poradí.

Na našich kurzech používáme GoPro Max a mobil, abychom zvěčnili vaše zážitky.

Rádi vám zdarma zapůjčíme trekové hole pro snadnější zdolávání kopců.

Cena nezahrnuje

Ubytko dopředu zarezervujeme, platit si ho budeme ale každý až na místě.

Na Slovensko vyrazíme naší dodávkou. Pokud budeš mít zájem využít spolujízdu, náklady na dopravu si rozdělíme. O pohodlí se nemusíš bát.

Jídlo si dáme na chatách, kde budeme i spát.

Nutné zlo moderního světa.

Pohled na majestátní Velký Rozsutec

Pohled z vrcholu je fascinující

Výhled z Velkého Rozsutce na Poledňový Grúň a Chleb

Výhled z Velkého Rozsutce na Poledňový Grúň a Chleb

Výhled z Velkého Rozsutce na Poledňový Grúň a Chleb

Itinerář

V itineráři nalezneš info o kilometráži, nastoupaných metrech a hlavní cíle jednotlivých dní.

V pátek se v brzkých ranních hodinách vydáme na Malou Fatru. Nástupní místa budou Praha, Brno a Zlín. Tento den bude naším hlavním cílem získat výšku. Na chatu dorazíme v pozdním odpoledni. Zbytek dne se můžeme ještě projít po okolí a užít si západ slunce nad okolními vrcholky.
Vzdálenost: 7 km, Čas: 3,5-4 hod
Stoupání: 700 m, Klesání: 0

Druhý den už se dostaneme na hřeben. Hlavními vrcholy, které dobudeme budou Suchý, Chleb, Poludňový grúň a nejvyšší vrchol Malé Fatry Velký Kriváň.
Vzdálenost: 16 km, Čas: 7-8 hod
Stoupání: 1 300 m, Klesání: 1 400 m

Poslední den si užijeme krásné Jánošíkove Diery a vystoupáme na ikonický vrchol Malé Fatry! Velký Rozsutec je opředen legendou o ukrytém Jánošíkově pokladu. Kdo ví, třeba ho tam najdeme! Poté se ale vydáme zpět k autu. Zpátky pojedeme opět přes výstupní místa Zlín, Brno a Praha, kam dorazíme ve večerních hodinách.

Vzdálenost: 14 km, Čas: 7-8 hod
Stoupání: 1 100m, Klesání: 1 500 m

Pohled na okolní kopce se vám nikdy neomrzí

Ubytování

Obě noci strávíme v pohodlí horských chat. Spát budeme na čtyřlůžkových pokojích. Je zde možnost sprchy a dokonce i wifi. V chatách využijeme i služeb místní kuchyně.

Často Kladené Dotazy

Pokud si nejsi jistý a radši by ses s námi poradil/a, tak neváhej zavolat! Počítej ale, že je akce pro tebe, pokud jsi schopný vyjít třeba na Sněžku.

No jasně! Když vezmeš i kolegu, můžete mít skvělý teambuilding.

Tato akce není vhodná pro malé děti. Pro více info nám raději napiš. Čtyřnoháka ale nech raději doma. Na chatách by z něho nemuseli mít radost.

Raději se s námi nejdříve poraď. Zhodnotíme do jaké míry je pro tebe akce vhodná a jak bychom ti ji případně mohli přizpůsobit.

Z každé akce pořizujeme fotky. Pokud na nich budeš chtít být, tak není problém.

Tvoje údaje střežíme jako oko v hlavě! Více o GDPR si můžeš přečíst ve všeobecných obchodních podmínkách, které najdeš na webu.

Jednoduše! Zeptej se 🙂 Odpovíme na facebooku, mailem a nebo přes telefon.

Podrobné info pošleme ihned po uhrazení faktury. Zeptat se ale můžeš kdykoliv.

Testování se asi nevyhneme. Aktuální info sledujeme a když budou nějaké změny ze strany vlády, tak tě budeme informovat.

Počítej s menší skupinou. Minimální počet účastníků je 4.

Pokoje jsou po více postelích. Kdo, kde a jak se rozhodne až na místě. Počítej ale, že se na chatu jdeme jen vyspat, takže není potřeba vířivka ani sauna, haha.

Vůbec nevadí. Pojedou s námi podobně naladění jedinci, takže se určitě rychle seznámíš.